Kodukord

Arsti vastuvõtule tuleb alati registreerida! (tel. 6072 100 või e-mail: kuusalutk@gmail.com)
Ka siis, kui Te arvate, et Teil on väga kiireloomuline probleem (kõrvapõletik, põiepõletik vms), oleks hea ette helistada. Leiame Teile sama päeva jooksul aja, nii et Teil ei tule haigena ooteruumis liiga kaua istuda.

Ka pereõe vastuvõtule ja analüüside võtmiseks tuleb registreerida. Erandiks on nii arsti kui õe vastuvõtule pääsemisel eluohtlik seisund.

Kui telefonile ei vastata koheselt, võib õde olla hõivatud teise patsiendiga. Proovige mõne aja pärast uuesti.

 Koduvisiit

Koduviisite teeb arst erandjuhtudel- nt.lamavate haigete juurde, keda ei ole võimalik perearstikeskusesse transportida. Koduvisiidil on arsti vahendid väga vähesed, puudub võimalus analüüside tegemiseks ja uuringuteks. Seega ei saa ka tänapäevastele nõuetele vastavalt haigust diagnoosida. Seetõttu kutsume enamasti haige arsti vastuvõtule.

Retsepti   saab tellida  ette helistades või e-maili teel.
 Retseptid väljastame ettetellimisel 3 tööpäeva jooksul.
Retseptide nimetusi, kehtivust, uue retsepti olemasolu jm saate kontrollida www.eesti.ee
Sinna saate sisse logida, kas panga kaudu või ID-Kaardiga. Sealt valite - > E-teenused > Kodanikule > Tervis > Retseptid

Saatekirjad- eriarsti konsultatsiooni või uuringu vajaduse otsustab perearst. Seega saatekirja saamiseks tuleb registreeruda eelnevalt perearsti vastuvõtule.

Haigusleht ja hooldusleht - Kui olete haigestunud, siis tuleb meiega ühendust võtta haigestumise esimesel päeval. Tagantjärele haiguslehti me ei ava. Arst saab haiguslehe avada pärast seda, kui on patsiendi läbi vaadanud ja haigestumise tuvastanud. Nädalavahetusel perearst haiguslehte alustada ei saa, sest perearst ei tööta nädalavahetusel. Küll saab ta väljastada nädalavahetuse päevaga algava töövõimetuslehe juhul, kui patsient on pöördunud näiteks haigla valvetuppa või kutsunud kiirabi ja talle on antud sellekohane tõend. See tõend tuleb perearstile esitada kahe päeva jooksul (https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis)

Vereanalüüsid määrab arst või õde. Analüüse teostatakse E-R  kell 8:15- 13:00. Analüüsidele tuleb tulla söömata-joomata. Uriinianalüüsi võetakse vastu ainult selleks ettenähtud spetsiaalses topsis (saab osta apteegist või antakse kaasa meie keskusest). Täpsem info analüüsideks valmistumise kohta siin: https://synlab.ee/patsiendile/vere-ja-uriiniproovi-andmise-juhend/